Effektek
Természetesen a csillámos fedőlakk vonalán szépen lassan kibomlott a gyöngyházasító, irizáló, metálos, mindezt valamilyen fémmel (általában arannyal) végző lakkok sora. Óriási divat idén a változó nagyságú, szabálytalan formájú aranypelyhekkel készülő fedőlakk (pl. OPI The man with the golden gun). Méltó vetélytársa a NYC Top of the Gold, amely apróbb aranypelyhekből tartalmaz sokkal többet, így kissé sűrűbb effektet ad.
A sparkle vagy scintillant (szikrázó) fedőlakk nagyon sűrűn tartalmaz aprócska csillámokat, amelyek gyakran nem egyszínűek, hanem akár 3-4 fémes színt idéznek (NYC In a minute sparkle top coat).
Trendi idén a nagy glittereket tartalmazó fedőlakk alkalmazása is bármilyen szín tetején. A Sally Hansen Big glitter top coat-jai (blue moonlight, meteorlight, goldi-flecks) is a trendszíneket idézik: kék, füstös, arany.
Effekt és szín
Ez egy új irány. Az effekten kívül áttetsző réteget képező színes fedőlakk kissé megváltoztatja az alaplakk színét is (vagy éppen olyat kell választani, ami kellően támogatja a fedőlakkét). Létezik ebből füstös és csillámos (NYC Rock Muse smoky top coat), csillám nélküli füstös (Sally Hansen Big Smoky top coat).
Van, aki ezeket a halvány és áttetsző fedőlakkokat egymagában használja, de nagyon szépen mutat, ha negative space minta tetejére húzzuk fedőlakknak.
Szín az effekten
Láthatóan a csillámos vonal is tovább fejlődött azóta, hiszen számos újdonságot találunk a sima kerek kisebb-nagyobb csillogó alkatrészekkel operáló lakkok óta. A kis kerek „belevalókon” kívül ma már pálcikák, téglalapok, csillagok és még sok más színesíti a látványt, és már nem csak irizáló, metálos vagy csillogó csillámokat láthatunk, hanem tompa fényű, ám színes „szórást” is választhatunk. Így pl. a fekete-piros csillámokkal dolgozó fedőlakk kiváló választás lehet fehér-bézs, fekete vagy piros alapra is.